Poliment Charbonnel 1l, rôzne odtiene

Kód: 070901 0710 070902 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Charbonnel
39,50 €
Skladom (6 ks) Skladom (2 ks) Skladom (4 ks) Zvoľte variant
Odtieň
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Detailné informácie

Rýchle odoslanie
Rýchle odoslanie
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Široký sortiment
Široký sortiment

Podrobný popis

Veľmi jemne mletá hlina vo forme pasty. Používa sa ako pružný podklad pre zlátenie plátkovým zlatom a striebrom na vysoký lesk v interiéroch. Riedi sa vodou.

Zloženie zmesi:

4-chloro-m-cresol: 1-5% koncentracia

História: Poliment(bolus) - je to spoločný termín pre prírodnú hlinku najrôznejšieho pôvodu, zloženia a zafarbenia. Prírodný zemitý pigment (bolus červený) je mletý a plavený krveľ s hlinitými a vápencovými prímesami sytého červenohnedého tónu. Má mäkkú textúru a značnú kryciu mohutnosť. Používal sa ako podklad pod maľbu. Od začiatku 17.storočia slúžil na prípravu polimentu - podklad pre zlátenie plátkovým zlatom.

Aplikácia:

Vhodné je pred použitím premiešať s vlažným králičím glejom(roztokom) alebo želatínou v pomere 1 diel polimentu a 2 diely gleja. Pre dosiahnutie lepších výsledkov aplikujte dve alebo viac tenkých vrstiev. Keď vrstvy vyschnú, odstránime prach a na hladký povrch môžeme nanášať plátkové zlato.

Suchý poliment sa mieša následne:

60% suchý poliment

2,5 - 3% králičí glej

37 % voda

Králičí glej sa pripraví podľa tradičnej metódy rozpustením v teplej vode. Postupne sa pridáva poliment a napokon voda. Dôkladne premiešať, aby v pripravenej zmesi neboli hrubé časti, precediť cez gázu. Nanáša sa niekoľko vrstiev, ktoré sa nechávajú dôkladne vyschnúť. Potom možno povrch brúsiť, leštiť…Môže sa leštiť mäkkou handričkou liehovým roztokom: voda:lieh 50:50. Pri tomto leštení treba dávať pozor, aby sa neodstránilo veľa pokladaného materiálu. Po nanesení plátkového zlata / striebra možno doleštiť achátom.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz