Marlipal - na čistenie malieb, 100 g

Kód: 0161
Neohodnotené
7 €
Skladom
Marlipal - na čistenie malieb, 10 dkg

Marlipal je šetrný, účinný tenzid na čistenie malieb. najmä olejových. Je to extrémne stabilná povrchovo aktívna látka s minimálnym odmasťovacím účinkom, a preto je veľmi vhodná na čistenie povrchov vodou riediteľných aj olejových farieb alebo na pranie tetílií a tkanín z vlny a hodvábu. Ide o neneiónové povrchovo aktívne činidlo.

Marlipal sa dodáva vo forme bielych vločiek bez zápachu. Marlipal sa zvyčajne používa v koncentrácii medzi 0,1 až 2 %. Vysoko viskózne gélové formy sa však môžu vytvárať pri koncentráciách vyšších ako 25%, tie sa však ťažko miešajú a spracovávajú. Je rozpustný vo vode, ale aj v alkoholoch a acetóne v každom pomere. Stabilita vodného roztoku je veľmi dobrá. Marlipal má životnosť približne 12 mesiacov. Čas, počas ktorého sa môže Marlipal uchovávať, závisíí od čistoty roztoku a od toho, či je roztok vystavený vzduchu (kyslíku).

 

POUŽITIE : Marlipal sa nariedený so studenou vodou z vodovodu v pomere 0,1 % - 0,25 % nanesie na ideálne melamínovú špongiu. Obraz by sme mali ideálne čistiť v smere ťahu štetca.

 

Upozorňujeme však, že obraz, ktorý potrebuje profesionálny zásah, by mal byť konzultovaný s kompetentným reštaurátorom.

Detailné informácie

Rýchle odoslanie
Rýchle odoslanie
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Široký sortiment
Široký sortiment

Podrobný popis

Rozdrvené šupiny, neionizujúci tenzit. Používa sa rozpustený v teplej vode ako saponát na čistenie malieb (len na povrchové nečistoty).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz