Originál francúzsky mixtion, 3-h, rôzne veľkosti

Kód: 0049 0047 0056 Zvoľte variant
Neohodnotené
69,30 € 30,80 € 12 € od 12 €
Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Veľkosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Detailné informácie

Rýchle odoslanie
Rýchle odoslanie
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Široký sortiment
Široký sortiment

Podrobný popis

Stručná charakteristika: Silne lepivý podklad pod plátkové kovy.

Prostriedok určený na nanášanie pod lístkové zlato, striebro a iné plátkové kovy pre profesionálnych kamenárov a reštaurátorov. Mixtion je pripravovaný vo variantách s upravenou dobou zasychania ( 3 hod., 12 hod. )

Návod na použitie: Pre prácu si zvoľte také balenie, ktoré svojim obsahom zodpovedá Vašej práci. Nanáša a rozotiera sa štetcom, ktorého veľkosť sa určuje podľa upravovanej plochy. Samotné pozlacovanie sa robí počas vyznačenej lehoty na etikete, ktorá sa môže mierne meniť pri zmenách teploty. Pri opakovanom otváraní a zatváraní uzáveru mixtion zasychá.

3-hodinový mixtion dosahuje lepivosť od 1-3 hodín v závislosti na hrúbke filmu, teplote a vlhkosti. Po dosiahnutí správnej lepivosti je doba lepenia plátkového zlata 1-3 hodiny. Doba na zlátenie s plátkovým listkom môže byť kratšia, pretože kovový plátok je ťažší.

Nechajte pozlátený povrch postáť jeden týždeň pre utesnenie alebo úplne vytvrdnutie. Mixtion LeFranc treba stále pred použitím premiešať. Olejový mixtion je pripravený k zláteniu, ak má správnu lepivosť a plátkový kov sa po položení nedá odstrániť z aplikovanej časti. Jemným štetcom sa vytvorí hladký rovný povrch. Štetce sa najlepšie čistia liehom.

Porézne povrchy sa musia najprv uzatvoriť, aby sa vytvoril hladký povrch na zlátenie. V interiéri je na uzatváranie pórov najvhodnejší šelak.

Vhodná teplota na zlátenie je 18 až 20°C a 50-60% vlhkosť. Doba schnutia sa dá predlžiť pridaním ľanového oleja po kvapkách (max.5%, t.j.na 75 ml mixtion len 4ml ľanového oleja). V žiadnom prípade nemiešať 3 hod. mixtion s 12 hod. mixtionom.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz